Zadanie domowe odrobione

W trzeciej kolejce ekstraligii futsalu nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Golem Częstochowa. Tradycyjnie pierwsze minuty meczu to gra z tyłu obu drużyn i wyczekiwania na przeprowadzenie kontry. Z minuty na minutę mecz nabierał tempa i spotkanie zrobiło się ciekawe . Jednak nasza drużyna znowu nie potrafiła wykorzystać dobrych kontr kiedy to wychodziliśmy dwa na jeden . Pierwsza dobrą sytuację marnuje Kasperska kiedy to nie trafia do pustej bramki . Jednak chwilę później odkupuje swoje winy i dobrym podaniem obsługuje Sotor. Rolniczki wychodzą na prowadzenie. Kiedy praktycznie mamy mecz pod kontrolą, w naszej drużynie zapanował chaos i tracimy dwie bramki w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po przerwie obie drużyny wychodzą mocno skupione i zdeterminowane z ogromną chęcią wygrania meczu. Jednak to Rolniczki dobrze rozpoczynają drugą odsłonę meczu . W drugiej minucie do remisu doprowadza Pawłowska po dobrym podaniu Sotor, najpierw jednak trafia w słupek ale dobitka jest już celna. Gra się na chwilę wyrównuje, obie drużyny stwarzają dobre sytuację bramkowe. Niestety w jednym ze starć kontuzji doznaje Kasperska i musi opuścić plac gry . To nie zmienia faktu że mecz trwa dalej, w 9 minucie mamy karny po zagraniu ręką w polu karnym . Do piłki podchodzi Sotor i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Od tej chwili Rolniczki grają jak w transie, obrończynie i bramkarka skutecznie strzegą bramki zaś napastniczki skutecznie atakują czego efektem jest bramka w 11 minucie . Pawłowska podaje do Ejzel i mamy czwarta bramkę. Kilka minut później ten sam duet Pawłowska-Ejzel która jeszcze trochę zabawiła się z bramkarką i mamy kolejnego gola . Jednak gospodynie nie składają broni, atakują lecz nasza obrona nie popełnia już żadnego błędu. W jednej z akcji bramkarka gospodarzy wysoko wychodzi z akcją za co zostaje skarcona, piłkę przejmuje Gogolin i z daleka strzela na pustą bramkę . Wspomnę jeszcze że w tym meczu mamy trzy przedłużone karne za przekroczenie limitu fauli, do piłki kolejno podchodzą Pawłowska, Rudner i Suchanek lecz żadna nie zdołała strzelić gola. Już wiem nad czym będziemy pracować na kolejnych treningach . Częstochowianki również miały swoje takie karne, jednego na bramkę zamieniła Uchnast w pierwszej połowie przy drugim nie trafiła w światło bramki. Dziewczyną dziękuję za piękne sportowe widowisko a naszym zawodniczką Darii i Oli życzę szybkiego powrotu na parkiet , bo jak wiadomo żeby drużyna dobrze funkcjonowała muszą być wszystkie jej elementy.

ISD AJD Gol Częstochowa - LKS Rolnik B. Głogówek 2:6(2:1)

Bramki : Renata Uchnast ,Justyna Wójcik.- Ilona Sotor x2, Kinga Ejzel x2, Emilia Pawłowska, Karolina Gogolin

Skład: Magdalena  Religa - Katarzyna Rudner, Emilia Pawłowska, Ilona Sotor, Kinga Ejzel, Daria Kasperska, Ewa Duda, Magdalena Kościelniak, Karolina Gogolin, Aneta Globisz, Anna Suchanek, Natalia Lipka

zdjęcia autorstwa : cz-piłka.pl