Brak skuteczności =brak punktów

W drugim meczu ekstraklasy futsalu po bardzo dobrej grze naszej drużyny przegrywamy z drużyną Rybnika 2-4. Niestety sama dobra gra nie wystarczy kiedy drużyna nie zdobywa bramek . Pierwsze minuty to asekuracyjna gra obu drużyn, dużo podań z tyłu między obrońcami i wyczekiwania na stworzenie dobrej sytuacji bramkowej. Nasza drużyna stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji ale piłka nie znalazła drogi do bramki.Jednak to rolniczki wychodzą na prowadzenie w tym spotkaniu , po dobrym podaniu Sotor, Kasperska bez większych problemów pakuje piłkę do siatki. Niestety w samej końcówce pierwsze połowy po nieporozumieniu w naszej drużynie zawodniczka Rybnika doprowadza do remisu .

Druga połowa to niestety nadal brak skuteczności gospodarzy , co było największym mankamentem tego spotkania. Tym razem to rybniczanki wychodzą na prowadzenie strzelając w piątej minucie drugiej połowy. Mecz się zaostrza , jedna i druga drużyna nie odpuszcza . Szybkie ataki i dobre składne akcje w obu drużynach. W 33 minucie przeciwniczki dokładają kolejną bramkę i mamy już 1-3. Rolniczki nie składają broni i już w 34 minucie strzelają kontaktowego gola . Strzał na bramkę oddaje Kasperska i Sotor wślizgiem wciska piłkę do siatki .Jednak pięć minut później kolejny raz przeciwniczki dochodzą do głosu i dokładają kolejną, czwarta bramkę. W wyniku przekroczenia limitu fauli mamy przedłużonego karnego , do piłki podchodzi Sotor, potężne uderzenie na bramkę jednak bardzo dobrze dysponowana w tym spotkaniu Dąbek odbija piłkę, jeszcze dobitka Kasperskiej prosto w ręce bramkarki. Ostatnie minuty to szaleńczy atak naszej drużyny na bramkę gości jednak nie zdobywamy upragnionego gola.Mimo przegranej naszej drużyny, kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na nudę, obie drużyny stworzyły dobre widowisko sportowe.Rolniczki głowy do góry, liga dopiero się rozkręca i jeszcze wiele meczy przed nami .Wiemy gdzie popełniamy błędy i przed najbliższym spotkaniem musimy nad tym popracować.

LKS Rolnik B. Głogówek - TS Row Rybnik 2:4

Bramki :Daria Kasperska. Ilona Sotor

Żółta Kartka : Agata Sobkowicz

Skład : Magdalena Religa – Katarzyna Rudner, Emilia Pawłowska, Ilona Sotor, Daria Kasperska, Ewa Duda, Kinga Ejzel, Natalia Lipka, Magdalena Kościelniak, Karolina Gogolin, Monika Stroka, Marta Cyganiuk, Aneta Globisz, Anna Suchanek