Ważne trzy punkty !!!!

Kolejny weekend sportowych emocji za nami. Po ciężkim pojedynku z rezerwami Wrocławia zdobywamy cenne trzy punkty. W słoneczne niedzielne popołudnie równo o 14 rozlega się gwizdek rozpoczynający mecz. Sędzią głównym tego spotkania jest p.Figura a na liniach pomagają jej p.Bobowska oraz p.Jesionowska. Już w drugiej minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie . Bramkę z rzutu karnego zdobywa Sotor , który został podyktowany po brzydkim faulu na Gogolin. Dziewczyny nie zwalniają tempa, akcja za akcją na połowie wrocławianek. W 13 minucie w dogodnej sytuacji znajduje się Pawłowska, jednak jej strzał odbija się od słupka i zostaje wybity przez gości. Nie mija wiele czasu i kolejny raz przed szansą staje Pawłowska lecz tym razem również nie ma gola. Gra przenosi się pod naszą bramkę, piłka wybijana przez obrończynie Rolnika trafia w przeciwniczkę i po odbiciu wpada wprost po nogi Wrocławianki. Sotor jeszcze próbuje uratować sytuację, niestety fauluje w polu karnym za co dostaje żółtą kartkę a sędzina pokazuje na "wapno". Bez większych problemów wrocławianka wykorzystuje rzut karny i mamy 1:1. Mecz zaczyna się od nowa. Jednak żadna z drużyn nie odpuszcza, na zmianę próbują znaleźć drogę do bramki . W 37 minucie żółtą kartkę dostaje zawodniczka Wrocławia po faulu na Kościelniak. Wznawiamy grę i już po chwili po dobrym podaniu Kasperskiej w dogodnej sytuacji jest Ejzel jednak piłka minimalnie mija bramkę rywalek. W 40 minucie Religa źle oblicza lot piłki, wychodzi z bramki , spóźnia się i zawodniczka gości lobuje naszą bramkarkę, mamy 1:2. W 42 minucie mamy rzut różny, wykonuje Pawłowska, jednak w polu karnym popchnięta zostaję Sotor i sędzina bez wahania już po raz trzeci w tym spotkaniu pokazuje na "jedenastkę " . Do strzału podchodzi sama poszkodowana i pewnym uderzeniem pokonuje bramkarkę Tym samym na przerwę drużyny schodzą w wynikiem 2-2. Po przerwie obie drużyny ruszają do ataku . Gra toczy się w środkowej części boiska , walka o każdy przysłowiowy "metr boiska" jest bardzo zacięta. Przed szansą zdobycia bramki stają obie drużyny jednak żadna nie wykorzystuje wypracowanych sytuacji. W 70 minucie przy linii końcowej faulowana jest Ejzel , do rzutu wolnego podchodzi Sotor, wrzuca piłkę w pole karne, Wrocławianki wybijają ale wprost pod nogi Pawłowskiej, która pięknym strzałem od poprzeczki pakuje piłkę do siatki i tym samym trzeciej okazji w tym meczu już nie marnuje. Wrocławianki wcale nie mają zamiaru odpuścić tego meczu , rzucają się rozpaczliwie do ataku , jednak dobrze ustawiona obrona rolniczek pod wodzą Dubiel uniemożliwia strzelenie gola. W 80 minucie żółtą kartkę po zagraniu ręką otrzymuje Kiersztajn. Mija kilka chwil i żółty kartonik pokazany zostaje przeciwniczce po faulu na mocno poturbowanej w tym spotkaniu Ejzel. Trener Dyja decyduje się na jedyną w tym spotkaniu zmianę i na końcowe kilka minut za Ejzel wchodzi Dec. Do regulaminowego czasu gry zostają doliczone trzy minuty. Mamy w tym czasie jeszcze rzut rożny do którego podchodzi Rudner, dobra wrzuta ale żadna z koleżanek nie daje rady dojść do piłki. Po chwili rozlega się gwizdek kończący to emocjonujące do samego końca spotkanie . Wielkie dzięki dla dziewczyn za walkę do samego końca . Jak wspomniałam na początku cenne trzy punkty zostają w Głogówku.

LKS Rolnik B.Głogówek AZS II Wrocław 3:2
Bramki : Ilona Sotor x2 (K) Emilia Pawłowska

Kartki:  Kiersztajn

Skład: Dubiel, Kościelniak, Rudner, Kiersztajn, Duda, Sotor, Kasperska, Pawłowska, Gogolin, Ejzel. Ponadto: Dec, Wojdyło, Berestecka, Wielgan, Kliszewska, Stroka, Bielak