MMP- U 16 Rolnik na 5 miejscu

W dniach 03-04.12.2016 w Gliwicach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Futsalu Kobiet U 16. Niestety tym roku nie udało się podopiecznym Sandry Sukiennik oraz Beaty Kiersztajn powtórzyć sukces z 2015 roku i obronić tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Futsalu Kobiet U 16 ostatecznie Rolniczki zajęły 5 miejsce. Julia Dec według publiczności Tylko Kobiecy Futbol została wybrana najlepsza zawodniczką Mistrzostw .

W fazie grupowej nasze zawodniczki zanotowały dwa remisy z drużyną Ślęza Wrocław 1:1 ( bramka Julia Dec) oraz z Sztorm Gdynia 1:1 (bramka Paulina Procyszyn) zajmując drugie miejsce w grupie.

W meczu ćwierćfinałowym MMP Rolniczki zmierzyły się z drużyną KS Bronowianka Kraków w której to uległy 1:2 ( bramka Laura Berestecka )

Pierwszy mecz o miejsca 5:8 był niezłym dreszczowcem. Gdyż na 3 sekundy do końca meczu Justyna Chudzik doprowadziła to remisu z GTS Bojszowy 4:4 ( bramki Justyna Chudzik x 3 Laura Berestecka) i do rozstrzygnięcia wyniku musiał być rozegrany konkurs rzutów karnych. Dzięki świetnej postawie naszej bramkarki Marty Cyganiuk ( obronione 3 rzuty karne) oraz dwukrotny czelny strzale Juli Dec Rolniczki pokonały drużynę GTS Bojszowy po rzutach karnych 2:1

W meczu o 5 miejsce Rolniczki ponownie zmierzyły się z drużyną Sztorm Gdynia. Mecz był wyrównany i dopiero na 2 minuty do końca po bramce Pauliny Porocyszyn nasze zawodniczki pokonały drużynę Sztorm Gdynia 1:0

Skład : Marta Cyganiuk – Natalia Wojdyło, Wiktoria Bielak, Julia Dec, Paulina Procyszyn, Katarzyna Hałas, Justyna Chudzik, Laura Berestecka, Natalia Adamczyk, Iwona Wottka, Magdalena Czekała Milena Cebula, Emilia Sobczak, Weronika Dominowska

Opinia po Mistrzostwach :

Julia Dec- Tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa u16 futsalu kobiet były dobrze zorganizowane. Hala sportowa, sędziowie oraz organizatorzy byli dobrze przygotowani. Mecze prezentowały wysoki poziom gry zawodniczek wszystkich zespołów. Na turnieju panowała miła atmosfera nawet między drużynami. Nie zabrakło także kibiców, trybuny były zapełnione przy niektórych meczach. Nasza drużyna mimo walki niestety nie zdołała dostać się do pierwszej czwórki najlepszych zespołów w Polsce. Chciałam podziękować wszystkim dziewczynom za trud, poświęcenie i walkę a także za to ze mimo potknięć pokazałyśmy co to znaczy drużyna, bo drużyna nie jest tylko na boisku ale także poza nim, wspierając się w ciężkich chwilach i ciesząc się w dobrych. Podziękowania także należą się trenerkom, które poświęciły dla nas ogrom czasu i pracy.

Sandra Sukiennik ( Trenerka) Mistrzostwa, które miały miejsce 3-4 grudnia nie potoczył się po naszej myśli. Była walka, były ambicje, ale w odpowiednim momencie zabrakło „tego czegoś”. Przy tym był także smak goryczki, którą ciężko przełknąć, jednak najważniejszy w tym wieku jest rozwój, trzeba podnieść głowy, wyciągnąć wnioski i czerpać naukę z lekcji, które dały nam te finały. Dziewczyny zostawiły serce na boisku i za to razem z Trenerką Beatą im dziękujemy.

Powiązana galeria: