Rolniczki wracają na właściwe tory !!!

W sobotę nasza drużyna rozegrała swój kolejny mecz, tym razem przeciwnikiem była Wanda Kraków. Jest to już ostatni wyjazd w tej rundzie. Z małym opóźnieniem , krótko po 13 stawiamy się na stadionie. Szybko udajemy się do szatni, trener podaje skład i taktykę meczową. Po kwadransie jesteśmy już na rozgrzewce. Skład sędziowski dzisiejszego meczu to p.Sonia Zawisza a na liniach pomagać będą p. Kamilla Płaza oraz p. Natalia Cisło. O 14 rozlega się pierwszy gwizdek. Od samego początku można zauważyć że będzie to mecz walki a obie drużyny mają chęci na komplet punktów. Początek meczu to lekka przewaga naszej drużyny. Stwarzamy sobie sporo okazji do zdobycia pierwszego gola ale brakuje wykończenia. W 25 minucie po faulu na Sotor sędzina dyktuje rzut karny , do wykonania podchodzi sama poszkodowana i bez większych problemów pakuje piłkę do siatki. Wspomnę że nasza "Petka " wykonuje wszystkie rzuty karne i do tej pory się nie pomyliła. Nie zwalniamy tempa a wręcz przeciwnie atakujemy jeszcze śmielej. W 30 minucie wznawiamy grę po faulu, świetnym podaniem popisuje się Sotor, Ejzel wychodzi sam na sam jednak piłka opuszcza boisko tuż koło słupka. W 36 minucie to z kolei Ejzel idealnie obsługuje Dubiel, ta zaś za dużo włożyła siły w uderzenie i piłka wylatuje nad bramką. Do końca pierwszej połowy gra toczy się w środkowej części boiska. Po przerwie obie drużyny bez zmian stawiają się na murawie . Początek to zaś gra w środku pola co wcale nie oznacza że drużyny przestały walczyć. Wręcz przeciwnie nadal możemy zaobserwować walkę i chęć wygrania w obu drużynach. W 50 minucie Pawłowska dobrym podaniem " w uliczkę " dogrywka do Kasperskiej, ta zaś wrzuca w pole karne lecz żadna z koleżanek nie dochodzi do piłki. W 53 minucie ukarana żółtą kartką zostaje zawodniczka z Krakowa, za nie potrzebne komentarze po decyzji sędziny. Od 60 minuty to "Rolniczki" rządzą na boisku. Po podaniu ze środka pola przez Sotor, piłkę jednym zwinnym ruchem odgrywa Kasperska i tym samym elegancko obsługuje Ejzel która w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje bramkarkę. Nie mija wiele czasu bo już w 69 minucie ta sama trójka, Sotor- Kasperska Ejzel popisują się szybką kontrą i nasza popularna "Franka " dorzuca trzecią bramkę w tym spotkaniu . W 72 minucie Sotor zostaje ukarana żółtą kartką. Po kilku minutach "Petka " dalekim podaniem za obrońców dogrywka do Kasperskiej która ucieka przeciwniczce i pewnym strzałem trafia czwartą bramkę. Mimo że krakowianki przegrywają już dość wysoko nadal atakują i szukają drogi do bramki . Pod koniec spotkania w naszej drużynie zapanował lekki chaos, nasz błąd wykorzystuje Zaporowska i w 86 minucie zalicza honorowe trafienie. Chwilę później trener Dyja decyduje się na dwie zmiany, za Kiersztajn wchodzi Wojdyło a za Ejzel Wottka. Sędzina dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry , które nie zmieniają już wyniku meczu. Po ostatnim gwizdku to nasza drużyna ma duże powody do radości. Drużynie Rolnika gratuluję wygranej a zaś obu drużynom wielkie dzięki za stworzenie dobrego widowisko sportowego. Na koniec dziękuję jeszcze Julce i Natalce za pomoc w zrobieniu relacji.

Skład: Cyganiuk, Stroka, Kościelniak, Rudner, Kiersztajn ( Wojdyło 86), Sotor, Duda, Dubiel, Pawłowska, Kasperska, Ejzel ( Wottka 86)

Żółta kartka : Sotor

Relacja: Katarzyna Rudner