Rolniczki w Finale Four !

W sobotę 18 lutego zawodniczki LKS Rolnik B. Głogówek w Głogówku rozegrały mecz rewanżowy Ekstraligi Futsalu Kobiet z Kotwica Kórnik w walce o Finał Four . W pierwszym pojedynku nasze zawodniczki uległy na wyjeździe 4:2 ( 2 bramki Kingi Ejzel ). W sobotę po regulaminowym czasie gry Rolniczki wygrały z Kotwica 4:2 jednak o awansie zadecydowała dogrywka w której to podopieczne Stanisława Dyji pokonały Kotwice 5: 2 a złota bramkę zdobyła Kingi Ejzel

Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla naszej drużyny. Już w 6 minucie wpada pierwsza bramka dla naszego zespołu po szybkim wznowieniu gry z autu przez Kingę Ejzel i Emilia Pawłowska umieszcza piłkę w siatce. Zaledwie 4 minuty później Rolniczki podwyższają na 2:0 Katarzyna Rudner celnie zagrywa do Kingi Ejzel a ta z kolei w pojedynku sam na sam się nie myli .Rolniczki poszły za ciosem zaledwie 60 sekund później podwyższają na 3:0 prostopadłe podanie Ilony Sotor na bramkę zamieniła Kinga Ejzel . W 12 minucie meczu szczęście sprzyjało po naszej stronie gdyż poprzeczka uratowała Rolniczki przed utratą bramki. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do ostrych ataków w celu odrabiania strat jedna dobrze w defensywie gra nasz zespól z Magdalena Religa na bramce. Widowisko w Głogówku jest coraz większe obie drużyny stwarzają sobie bardzo dobre okazje na zdobycie bramkę jednak bramkarki w tym okresie meczu popisują się świetnymi interwencjami w 30 minucie spotkania po akcji Kingi Ejzel i Emilii Pawłowskiej bramkę samobójczą zdobywa Ewa Weber, rolniczki prowadzą już 4:0. Zaledwie pięć minut później po kolejnym naszym faulu drużyna Kotwicy ma przedłużony rzut karny , który broni Magdalena Religa W 36 minucie Magdalena Religa broni strzał z dalekiej odległości lecz wobec dobitki  Sylwii Marek była już bezradna i Kotwica zdobywa bramkę kontaktową . Od tego momentu Kotwica Kórnik poszła za ciosem i w 39 minucie spotkania wykorzystując  przedłużony rzut karny zdobyła drugą bramkę. W dogrywce Gol na miarę awansu zdobywa Kinga Ejzel po wrzutce z autu Ilony Sotor po raz trzeci nasza "Franka " pokonuje bramkarkę. Mimo ambitnej gry do końca drużyny gości to Rolniczki mogły się cieszyć z awansu do Finał Four po bardzo dobrej grze.

Należy również wspomnieć że świetne zawody z Kotwią  rozegrała  nasza bramkarka Magdalena Religa m.in. w 34 minucie broniąc przedłużony rzut karny a także popisując się w świetnymi interwencjami w końcówce meczu. Dziękujemy naszym zawodniczkom , za ambitną walkę i , że podniosły się po pierwszym meczu w Kórniku pozostawiając wiele zdrowia na parkiecie  udowodniły że razem można osiągnąć wszystko.

LKS Rolnik B. Głogówek – Kotwica Kórnik 4:2 ( 3:0 ) po dogrywce 5:2