Komplet punktów w Gliwicach. Powrót Darii

Dziś w Gliwicach nasze piłkarki rozegrały zaległy mecz z Piastunkami Gliwice, w którym to pierwotnie miał odbyć się 5 grudnia 2015. W meczu tym z powodu kontuzji nie mogły wystąpić Katarzyna Bąk oraz Beata Kiersztajn. Cieszy jednak fakt, że w barwach naszego klubu ponownie mogliśmy zobaczyć Darię Kasperską po kilkumiesięcznej przerwie.

Mimo , że faworytem spotkania była nasza drużyna to jednak drużyna gospodyń już w 2 minucie objęła prowadzenia po bramce Marii Niemirowska. W 10 minucie wtedy to festiwal strzelecki otworzyła Ilona Sotor , która dwie bramki. Sześć minut później Ilona Sotor podwyższa na 1:3 wykorzystując podanie Emilii Pawłowskiej. Kilka sekund później swoją pierwszą bramkę a zarazem czwartą dla naszego zespołu zdobyła Maria Hadelko. W ostatnie minucie pierwszej połowy Sandra Sukiennik asystuje przy bramce Darii Kasperskiej. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił grająca ambitnie drużyna Piastunek szukała swoich szans na zdobycie kolejnych bramek jednak to nasza drużyna w 28 minucie zdobyła bramkę po strzale Emilii Pawłowskiej, która wykorzystała podanie Marii Hadelko. Zaledwie minutę później drugą swoją bramkę zdobyła Emilia Pawłowska asystę ponownie zanotowała Maria Hadelko. W 30 min na listę strzelczyń wpisała się nasza pani kapitan Katarzyna Runder wykorzystując asystę Emilii Pawłowskiej . W tej samej minucie został odgwizdany rzut wolny dla naszej drużyny, który to na bramkę zamieniła Ilona Sotor. W 32 min Kinga Ejzel podwyższa wynik na 1:10 wykorzystując asystę Darii Kasperskiej. Zawodniczki Piastunek z biegiem czasu opadały z sił dzięki czym nasze zawodniczki zdobywały kolejne bramki Maria Hadelko x 3, Sandra Sukiennik x 1, Ilona Sotor x 2 oraz Aleksandra Dubiel x 1.

Ostatecznie nasza drużyna pokonuję Piastunki Gliwice 1:17 i z 12 punktami zajmuje 2 miejsce w tabeli. Kolejny swój mecz nasze zawodniczki rozegrają w Tychach 10 stycznia o godzinie 16:00 Zapraszamy.

Piastunki Gliwice – LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek 1:17

1:0 Maria Niemirowska 2’

1:1 Ilona Sotor 10’

1:2 Ilona Sotor 10’