Bardzo udany rewanż!!!!!!

W niedzielę podopieczne Stanisława Dyji rozegrały ostatni mecz rewanżowy z drużyną UJ Kraków . Wiadomo było od początku że faworytem tego spotkania jest drużyna gości. Jednak jak to w piłce bywa a zwłaszcza kobiecej wszystko może się zdążyć, Rolniczki zrobiły miłą niespodziankę sobie , trenerowi i kibicom zgromadzonym na trybunach . Od początku spotkania było widać są znakomicie taktycznie przygotowane do tego pojedynku . Dobra gra w obronie i szybkie kontry przyniosły upragniony efekt . Pierwszego gola dla Rolnika zdobywa Dec po zagraniu Gogolin . Nie upływa zbyt wiele czasu i po kolejnej szybkiej kontrze na listę strzelczyń wpisuje się Sotor . Krakowianki również szukają swojej szansy do zdobycia bramki , jednak na przeszkodzie stoją obrończynie i dobrze dysponowana Religa . W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik mogła podwyższyć Pawłowska jednak zabrakło centymetra by piłkę umieścić w pustej bramce . Koniec pierwszej połowy.

Na drugą połowę nasze zawodniczki wychodzą jeszcze bardziej skoncentrowane i mocno podbudowane faktem że prowadzą już dwoma bramkami , jednak zdają sobie sprawę że dwie bramki to żadna przewaga zwłaszcza z takim przeciwnikiem jak Kraków. Rolniczki nie zmieniają taktyki , nadal bardzo czujnie grają w obronie i szukają swej szansy w kontratakach. Po jednym ze stałych fragmentów gry podwyższamy wynik na 3-0 , Pawłowska z rogu zagrywa do "Petki" a ta mocnym uderzeniem pakuje piłkę w samo okienko . Trener krakowianek decyduje się na grę z bramkarką lotną. Ta gra nie przynosi żadnego efektu wręcz przeciwnie po jednej z akcji gości piłkę przechwytuje Lipka i zdobywa czwartego gola strzelając z dużej odległości do pustej bramki . Krakowianki mocno poddenerwowane sytuacja na boisku nadal szukają swojej szansy i bardzo wysoko podchodzą do gospodyń te zaś świetnie radzą sobie w obronie i przeprowadzają groźne kontry . Po raz kolejny Rolniczki wychodzą " obronną ręką " z tej sytuacji i dwoma trafienia trafieniami pod rząd popisuje się Ejzel . Krakowianki jeszcze bardziej napierają na bramkę gospodyń jednak bezskutecznie , strzały blokują obrończynie Pawłowska, Kościelniak,Duda czy Rudner albo świetnie broni Religa . Rolniczki nie zamierzają zwalniać tempa i dokładają jeszcze jedno trafienie za sprawą Lipki. Na ostatnie dwie minuty trener Dyja wpuszcza na parkiet za Religę Cyganiuk. Przy stanie 7-0 nasza drużyna trochę za mocno się rozluźnia co wykorzystują przyjezdne i zdobywają dwie bramki czyli tylko zmniejszają rozmiar porażki. W ostatnich sekundach mocnym strzałem na bramkę popisuje się Kasperska jednak Knysak nie daje się zaskoczyć. Ostatni gwizdek sędziego i mamy kolejne wysokie zwycięstwo naszych dziewczyn. Za tydzień czeka nas pierwsze spotkanie w play-offach a naszym rywalem będzie drużyna Kotwica Kórnik zaś nasze dzisiejsze przeciwniczki zagrają z AZS UG Gdańsk, obu drużynom życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Ekstraliga Futsalu Kobiet
LKS Rolnik B.Głogówek - UJ Kraków 7:2 (2:0)

bramki : Ilona Sotor x 2, Kinga Ejzel x 2, Natalia Lipka x 2 , Julia Dec

Sklad. Religa, Rudner, Pawłowska, Sotor, Ejzel, Lipka, Kościelniak, Gogolin, Dec, Kasperska, Cyganiuk, Bąk, Dubiel, Duda