KRAKOWSKI KOMPLEKS ROLNIKA
Nie udało się i tym razem. W meczu na szczycie 7 kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet gr.południowej Rolnik Głogówek po raz drugi w tym sezonie musiał uznać wyższość AZS UJ Kraków, przegrywając we własnej hali z obrońcą mistrzowskiego tytułu 1-4.
Spotkanie rozpoczęło się dla zawodniczek trenerki Anny Wójcik fatalnie, bowiem już w 3 minucie, wykorzystując moment nieuwagi w defensywie gospodyń, piłkę do bramki Andżeliki Dąbek skierowała Natalia Wróbel.
Zespół Rolnika nie potrafił z początku złapać odpowiedniego rytmu gry, a pierwszy celny strzał na bramkę Karoliny Klabis oddała dopiero w 7 minucie meczu Daria Kasperska, jednak krakowska bramkarka skutecznie interweniowała w tej sytuacji.
Na wyrównanie przyszło czekać do 17 minuty. Wtedy to bardzo składaną akcję ofensywną przeprowadził tercet Duda - Wojtas - Ejzel. Wydaje się jednak, że przy utracie gola, zdecydowanie lepiej mogła zachować się Klabis.
Zdobyta bramka wyraźnie dodała animuszu zespołowi Rolnika. Z bliskiej odległości groźnie uderzała Nicol Wojtas, ale jej strzał instynktownie i tylko sobie znanym sposobem, na rzut różny sparowała golkiperka przyjezdnych. Chwilę później swych sił próbowała Kinga Ejzel, ale krakowiankom po raz kolejny udało się zażegnać niebezpieczeństwo.
Do przerwy przy Kościuszki 10c był zatem remis 1-1.
Początek drugiej odsłony spotkania zbudził stare demony dla ekipy z Głogówka. Wystarczył jeden moment nieuwagi, a na tablicy świetlnej, za sprawą Agnieszki Bryzek, było już 1-2 dla aktualnych Mistrzyń Polski.
Podrażnione "Rolniczki" ruszyły do ataku, ale ich siła ognia była tego dnia niewystarczająca.
W 37 minucie spotkania na hali w Głogówku stało się jednak coś, co na futsalowych parkietach nie zdarza się często.Zespół gospodyń realizował właśnie wariant gry w przewadze. Futsalówkę w pole karne "Jagiellonek" wstrzeliła Aneta Szymanowska, Klabis wypiąstkowała ją do środka pola w okolice 10 metra gdzie ustawiona była Anna Zapała, która bez namysłu z półobrotu uderzyła piłkę w stronę pustej bramki Rolnika, a ta wzniosła się wysoko pod sklepienie hali i po przeleceniu odcinka 30 metrów wpadła idealnie między słupki, a poprzeczkę. Szok, niedowierzanie i kandydatura do bramki sezonu!
W tym momencie nie było już czego bronić. W 38 minucie gospodynie będąc w sytuacji "3 na 1", zaprzepaściły szansę na gola kontaktowego, a zespół UJ w błyskawicznym tempie wyprowadził kontratak, który na gola zamieniła Wróbel, symbolicznie zamykając ten mecz.
Do futsalowej rywalizacji zawodniczki Rolnika wrócą 1 lutego 2020 roku, kiedy to na wyjeździe o godz. 16:30, przyjdzie im się zmierzyć z drużyną Rekordu Bielsko-Biała.
19 stycznia 2020 r. godz.19.00 Hala Sportowa w Głogówku ul. Kościuszki 10c
LKS ROLNIK B. GŁOGÓWEK 1:4 AZS UJ KRAKÓW (1:1)
Bramki: 3 min Wróbel 0:1, 17 min Ejzel 1:1, 25 min Bryzek 1:2, 37 min Zapała 1:3, 38 min Wróbel 1:4
Żółte kartki: 8 min Klabis (AZS UJ)
Rolnik: Dąbek, Miadzielec – Pawłowska, Kujawska, Kiersztajn, Kasperska, Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Duda, Szymanowska, Rudner, Buchta