Derby Opolszczyzny dla Rolnika

W niedziele 26.03.2017 o godzinie 15:00 w Głogówku Rolniczki w meczu derbowym z ULKS Bogdańczowice rozpoczęły rundę wiosenna. Przed meczem nastąpiła miła uroczystość nasze zawodniczki z rąk Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej Pana Tomasza Garbowskiego otrzymały pamiątkowy puchar i indywidualne nagrody za zdobycie Tytułu Wice Mistrzostwa Polski Futsalu .

Z kolei Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła wręczył kapitance Katarzynie Rudner ( Rolnik) oraz Monice Kowalczyk ( ULKS ) pamiątkowe czeki dotacji na kwotę 20 tyś

Początek meczu to gra głównie w środku pola. W 32 minucie nieprzepisowo faulowana zostaje w polu karnym Daria Kasperska i Pani Sędzia Elżbieta Farymiarz dyktuje rzut karny dla naszej drużyny. Bramkarka ULKS z krytykę decyzji sędziego otrzymała żółtą kartkę. Do piłki podchodzi Ilona Sotor i pewnie pokonuje bramkarkę ULKS Monikę Jaksy. W 60 minucie w naszych zespole następuje podwójna zmiana za Beatę Kiersztajn do gry wprowadzona zostaje Natalia Lipka, natomiast Darię Kasperską zastąpiła Julia Dec.W 66 minucie spotkania za faul Patrycja Królikowska została ukarana żółtą kartką . W 74 minucie spotkania za podważanie decyzji sędziowskiej Katarzyna Gaweł została ukarana żółtą kartka. W 80 min mecz Bogdańczowice doprowadzają do wyrównania. Piłka po strzale Katarzyny Gaweł odbija się od słupka i trafia do naszej bramki. W 80 minucie w naszym zespole nastąpiła kolejna zmiana za Karolinę Gogolin do gry wprowadzona została Natalia Wojdyło. W 83 minucie spotkania Emilia Pawłowska za faul otrzymuję żółtą kartkę . W 85 minucie spotkania nasza pani Kapitan Katarzyna Rudner za zagranie ręką została również ukarana żółtą kartką . W 88 minucie spotkania po akcji z prawej strony boiska i dośrodkowaniu Emilii Pawłowskiej Natalia Wojdyło strzałem głowa podwyższa na 2:1. Minutę później trener zespołu gości za krytykę decyzji sędziowskiej został odesłany na trybuny. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Rolniczki okazały się lepsze w wiosennych derbach i rewanżują się zawodniczkom ULKS za jesienną porażkę

LKS Rolnik B. Głogówek – ULKS Bogdańczowice 2:1 (1:0)

Bramki: Ilona Sotor (k) 32’, Natalia Wojdyło 88- Katarzyna Gaweł 80’]

Żółta Kartka : Emilia Pawłowska, Katarzyna Rudner- Monika Jaksy, Patrycja Królikowska, Katarzyna Gaweł